Stomatologia dziecięca

Młodzi Pacjenci są traktowani wyjątkowo. Stosujemy nowoczesne metody stomatologii dziecięcej, dzięki którym możemy zainteresować dzieci procesem leczenia.

 Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

  • zaburzenia ząbkowania
  • leczenie zębów mlecznych, jak i stałych niedojrzałych nowoczesnymi materiałami (kolorowe wypełnienia)
  • profilaktyka próchnicy (lakowanie, lakierowanie zębów mlecznych i stałych)
  • usuwanie zębów mlecznych
  • leczenie kanałowe (endodontyczne) zębów mlecznych i stałych w wieku rozwojowym

Dbamy o to, by dzieci czuły się dobrze w gabinecie stomatologicznym. Staramy się, by leczenie przebiegało bezboleśnie i bez złych wspomnień, używamy jako nieliczni w Radomiu SEDACJI WZIEWNEJ. Bardzo ważne jest leczenie zębów mlecznych, by jak najdłużej spełniały swoją funkcję w jamie ustnej dziecka. Im dłużej zachowujemy zdrowe zęby mleczne, tym lepsza jest stymulacja wyrzynania się zębów stałych w odpowiednim czasie wieku rozwojowego.

Dlaczego sedacja wziewna.

Sedacja wziewna jest bardzo ceniona w przypadku dzieci, które obawiają się wizyty w gabinecie stomatologicznym, ponieważ pozwala im zrelaksować się, siedząc na fotelu. To także bardzo ważna rzecz dla stomatologa, ponieważ znacznie swobodniej i łatwiej pracuje się z małym pacjentem, który jest odprężony i nie odczuwa większego stresu.

Bezpieczeństwo

Sedacja wziewna to bezpieczna metoda walki z lękiem i stresem podczas zabiegów stomatologicznych. Dzięki zastosowaniu właściwej metody pacjenci odczuwają uspokojenie i odprężenie przy jednoczesnym zachowaniu świadomości.

Komfort zabiegu stomatologicznego

Technological advancements in natural-looking, tooth-colored dental materials make today’s cosmetic dental treatments more durable and predictable than in years past.

Zachodnie standardy

Gaz rozweselający (podtlenek azotu) od wielu lat wykorzystywany jest w stomatologii w celu zmniejszania stresu i napięcia przed i w trakcie trwania zabiegu. Jest to coraz częściej spotykana metoda walki z lękiem i bólem w czasie leczenia stomatologicznego. Metoda ta jest powszechnie stosowana w USA, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Danii, Szwecji. W naszej klinice korzystamy z systemu sedacji wziewnej MDM. System sedacji MDM wyprodukowano w USA zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi, spełniającymi wysokie wymagania europejskich i międzynarodowych certyfikatów.

Porada

Co jest istotne w pierwszym kontakcie dziecka z gabinetem stomatologicznym?

Wykorzystanie gazu rozweselającego w leczeniu stomatologicznym pozwala na eliminację bólu i strachu podczas wykonywanego zabiegu. W przypadku dzieci jest to bardzo ważne, gdyż zapobiega zniechęceniu do stomatologa i powstaniu urazu psychicznego po nieprzyjemnych wizytach, które z wiekiem mogą przerodzić się w dentofobię.

Kiedy nie możemy zastosować sedacji wziewnej, poprawiającej komfort zabiegu stomatologicznego?

Odpowiednio podany podtlenek azotu jest bezpieczną metodą redukcji stresu i bólu podczas zabiegów stomatologicznych. Nie wszyscy mogą jednak z niej skorzystać. Dotyczy to kobiet w ciąży (szczególnie w pierwszym trymestrze), alkoholików, osób cierpiących na schorzenia psychiczne, stwardnienie rozsiane, przerost migdałków gardłowych, czy porfirię. Oprócz tego nie należy stosować sedacji wziewnej w przypadku pacjentów z chorobami płuc takimi jak rozedma płuc, czy rozstrzenie oskrzeli. Warto pamiętać jednak również o tym, że nie zaleca się stosowania podtlenku azotu u przeziębionych i zakatarzonych osób.