Zdrowie jamy ustnej jest niezwykle ważne dla ogólnego stanu zdrowia człowieka. Nieodłącznym elementem dbania o dobry stan zębów i dziąseł są wizyty w salonie dentystycznym. Powinny one odbywać się regularnie, co najmniej raz na pół roku. Wtedy dentysta może wykonać profesjonalne czyszczenie zębów, usunąć kamień nazębny oraz zbadać jamę ustną pod kątem ewentualnych problemów. Niekiedy jednak pojawiają się bardzo uciążliwe objawy i konsultacja ze specjalistą powinna odbyć się natychmiastowo, a jednym sposobem na ból jest leczenie kanałowe. Dowiedz się, jak wygląda i dlaczego warto zdecydować się na ten zabieg w naszej klinice!

Leczenie kanałowe Zwoleń – dowiedz się, na czym polega!

Leczenie kanałowe to procedura stomatologiczna, która jest stosowana w przypadku, gdy miazga zęba uległa uszkodzeniu lub zakażeniu. Miazga to tkanka łączna, która znajduje się wewnątrz zęba i zawiera naczynia krwionośne oraz nerwy. Kiedy dochodzi do uszkodzenia miazgi, np. na skutek ubytku w zębie lub urazu, zakażenie bakteryjne może się rozprzestrzeniać i powodować ból, obrzęk oraz inne objawy.
Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorej miazgi z zęba oraz oczyszczeniu kanałów korzeniowych, czyli przestrzeni wewnątrz korzenia zęba, przez które biegną naczynia krwionośne i nerwy. Następnie kanały korzeniowe są wypełniane specjalnym materiałem, który zapobiega ponownemu zakażeniu. W niektórych przypadkach konieczne jest również uzupełnienie ubytku w zębie plombą lub koroną. Leczenie kanałowe jest stosowane w przypadku zakażenia miazgi zęba, ale może być również wykonywane w ramach profilaktyki lub w przypadku innych problemów z zębami. Wiele osób obawia się tej procedury, jednak dzięki nowoczesnym technikom i narzędziom stomatologicznym leczenie kanałowe może być stosunkowo mało inwazyjne i bezbolesne. Ważne jest również regularne monitorowanie stanu zęba przez dentystę oraz dbanie o właściwą higienę jamy ustnej, aby uniknąć konieczności przeprowadzania leczenia kanałowego.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Zwoleń – poznaj wszystkie zalety!

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to nowość, która w krótkim czasie zyskała ogromne zainteresowanie. Korzyści wynikające z zastosowania mikroskopu podczas leczenia kanałowego są liczne. W tym przypadku, cały proces jest wykonywany w trakcie jednej wizyty, co eliminuje potrzebę stosowania substancji mającej na celu zabicie nerwów zęba, jak to ma miejsce w tradycyjnym leczeniu. Dzięki użyciu mikroskopu, zabieg jest bardziej precyzyjny, co umożliwia dokładne usunięcie chorej tkanki z kanałów zęba. Ponadto, mikroskop pozwala na wykrycie trudno widocznych pęknięć, a w przypadku skrajnych sytuacji, umożliwia usunięcie złamanego narzędzia. Kamera podłączona do mikroskopu pozwala na zarejestrowanie przebiegu całego leczenia, co zwiększa poczucie pewności co do właściwej realizacji zabiegu.

 Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

 • leczenie kanałowe (endodontyczne) z użyciem mikroskopu zabiegowego
 • leczenie pierwotne kanałów w przypadku zapalenia lub martwicy miazgi
 • powtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo w przypadku utrzymujących się dolegliwości bólowych, przewlekłego stanu zapalnego kości, przed planowanymi pracami protetycznymi
 • leczenie zębów z trudną anatomią systemu kanałowego
 • wypełnianie resorpcji materiałem MTA
 • usuwanie złamanych narzędzi
 • leczenie kanałowe zębów w wieku rozwojowym z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia
 • diagnostyka pęknięć zęba i korzeni
 • odnalezienie ujść kanałów dodatkowych
 • usunięcie wkładów z włókna szklanego oraz twardego cementu
 • udrożnienie kanałów zobliterowanych
 • leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem zarówno dzieci jak i młodzieży

Leczenie kanałowe Zwoleń – dlaczego my?

Jeżeli szukasz doświadczonego gabinetu stomatologicznego, który świadczy wyżej wymienione usługi to dobrze trafiłeś! Działamy w tej branży już wiele lat i możemy zaoferować Ci kompleksową i profesjonalną pomoc, dopasowaną do Twoich potrzeb. Nasz zespół składa się z doświadczonych specjalistów, którzy potrafią skutecznie i skutecznie radzić sobie z różnymi problemami stomatologicznymi. Naszym atutem jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Staramy się określić jego potrzeby i oczekiwania oraz zapewniać komfortową i przyjazną atmosferę. Przekonaj się o tych oraz wielu innych korzyściach osobiście i skontaktuj z nami!

Oferujemy prywatne leczenie kanałowe, dzięki czemu szybko znajdziesz ulgę w bólu. Korzystamy z najnowszych technologii, aby uzyskać skuteczne rezultaty w leczeniu endodontycznym.

DLACZEGO LECZENIE POD MIKROSKOPEM?

Mikroskop stomatologiczny pozwala na powiększenie obserwowanego pola nawet 20-krotnie dzięki temu możemy przeprowadzić dowolny zabieg stomatologiczny z dużą dokładnością. Szczególnie istotne jest to podczas leczenia kanałowego (endodontycznego) gdzie kanały nie są widoczne “gołym okiem” a dentysta bez odpowiedniego sprzętu leczy na “wyczucie”.

PRECYZJA

Doświadczenie, spokój i pewność naszego doktora Huberta Jaszewskiego w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększa szanse na sukces w przypadkach trudnych lub wręcz niemożliwych do wyleczenia bez odpowiedniego sprzętu i precyzji.

KOMFORT LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

Skuteczne leczenie endodontyczne powinno być przeprowadzone z użyciem koferdamu tzw. silikonowej gumy, która izoluję ząb. Zapewnia to komfort leczenia samego pacjenta oraz dentysty. Dzięki temu do zęba w trakcie leczenia nie dostaje się ślina oraz żadne, silne środki chemiczne służące do płukania kanałów nie dostaną się do ust pacjenta oraz zapobiega połknięciu narzędzi endodontycznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wykonywane w pozycji leżącej pacjenta.

STANDARDY NOWOCZESNEJ ENDODONCJI

W ramach nowoczesnej, skutecznej i przewidywalnej endodoncji mikroskop stał się niezbędnym narzędziem. Zakończenie leczenia sukcesem jest możliwe poprzez prawidłowe oczyszczenie kanałów korzeniowych z resztek miazgi i bakterii. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w leczonym zębie oraz dokładnie wyczyścić nawet te niedrożne bądź zakrzywione.

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma zazwyczaj korzystne rokowanie. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia.

ILE KANAŁÓW MOŻE MIEĆ MÓJ ZĄB?

Liczba kanałów zależy od rodzaju zęba oraz uwarunkowań osobniczych. Podane poniżej liczby kanałów są statystycznie najczęstsze. I tak:

Stosunkowo proste w leczeniu są wszystkie jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki, gdyż są to zęby jednokanałowe.

Trudniejsze w leczeniu są górne czwórki i piątki ze względu na obecność dwóch kanałów, które bywają bardzo cienkie. Dostęp do tych zębów jest jednak wciąż bardzo dobry, co znacząco ułatwia leczenie.

Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest leczenie zębów trzonowych. Zęby te mają najczęściej trzy kanały, z których dwa zwykle są bardzo cienkie i często mają nietypowy przebieg. Pierwsze zęby trzonowe, czyli szóstki, często mają dodatkowy czwarty kanał. Z kolei trzecie zęby trzonowe, czyli ósemki lub zęby mądrości słyną z bardzo nieregularnej budowy anatomicznej. Do tego dochodzi bardzo utrudniony dostęp do tych zębów, dlatego ósemki leczy się kanałowo bardzo rzadko, a częściej się je usuwa.

Nasz sprzęt

Dlaczego leczenie kanałowe Przysucha z wykorzystaniem mikroskopu jest tak istotne?

W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy sprzęt stomatologiczny do wykonania skutecznego leczenia endodontycznego: mikroskop zabiegowy ZUMAX, nowoczesny endometr i mikrosilnik renomowanej firmy VDW, zestaw do wypełniania kanałów metodą ciepłej gutaperki Woodpecker, skuteczne pilniki NiTi do mechanicznego opracowania kanałów, oraz RTG z radiowizjografią do oceny korzeni zęba przed, w trakcie i po leczeniu.

Korzyści z przeprowadzonego leczenia kanałowego

Dlaczego leczenie pod mikroskopem to oszczędność bólu, czasu i pieniędzy.

Leczenie kanałowe może być wygodnym, zachowawczym i skutecznym sposobem uniknięcia utraty zęba dotkniętego zaawansowaną próchnicą lub urazem. Ekstrakcja zęba pozostawia lukę w jamie ustnej, która może wpływać na wygląd, żucie, a nawet zdolność mówienia. Jeśli chcesz wypełnić lukę, będzie to wymagało implantu lub mostu, który zwykle ma wysoką cenę.