Leczenie z użyciem mikroskopu stomatologicznego znacznie zwiększa zdolność dentysty do oglądania najdrobniejszych szczegółów wewnątrz zęba pacjenta.

Świadomość Pacjentów na temat zagrożeń wynikających z zaniedbań higieny jamy ustnej rośnie z roku na rok. Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że zlekceważenie pewnych objawów może wiązać się w późniejszym czasie z przykrymi konsekwencjami, dlatego też pojawienie się bolesności zęba czy wystąpienie krwawienia powinno być na bieżąco konsultowane z lekarzem dentystą lub stomatologiem. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których dochodzi do nieodwracalnych zapaleń w miazdze zęba i konieczne jest podjęcie odpowiedniego leczenia stomatologicznego. Niezbędne wtedy jest rozpoczęcie leczenia kanałowego, polegającego na usunięciu chorej miazgi zęba oraz oczyszczenia jego kanału, a następnie wypełnienia go odpowiednim materiałem uzupełniającym.

 Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

 • leczenie kanałowe (endodontyczne) z użyciem mikroskopu zabiegowego
 • leczenie pierwotne kanałów w przypadku zapalenia lub martwicy miazgi
 • powtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo w przypadku utrzymujących się dolegliwości bólowych, przewlekłego stanu zapalnego kości, przed planowanymi pracami protetycznymi
 • leczenie zębów z trudną anatomią systemu kanałowego
 • wypełnianie resorpcji materiałem MTA
 • usuwanie złamanych narzędzi
 • leczenie kanałowe zębów w wieku rozwojowym z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia
 • diagnostyka pęknięć zęba i korzeni
 • odnalezienie ujść kanałów dodatkowych
 • usunięcie wkładów z włókna szklanego oraz twardego cementu
 • udrożnienie kanałów zobliterowanych
 • leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem zarówno dzieci jak i młodzieży

Leczenie kanałowe Radom

Dziedziną stomatologii, zajmującej się leczeniem kanałów korzeniowych zęba, jest endodoncja. W naszym Centrum Medycznym Michałów w Radomiu leczenie kanałowe wykonujemy z użyciem nowoczesnych mikroskopów stomatologicznych, które pozwalają na głęboki wgląd w strukturę zęba Pacjenta. Należy zaznaczyć, iż samo leczenie jest skomplikowanym zabiegiem, wymagającym od stomatologa bardzo dużych umiejętności manualnych. Zdajemy sobie sprawę z tego, iż można to osiągnąć jedynie poprzez systematyczne podnoszenie kwalifikacji zawodowych naszej kadry, co zarazem wyraża troskę o zdrowie naszych Pacjentów. Dlatego cieszymy się z zaufania jakim nas obdarzają. W naszej klinice stomatologicznej priorytetem jest dla nas zadowolenie naszych Pacjentów

W leczeniu kanałowym kluczowe jest prawidłowe oczyszczenie kanałów zęba, gdyż tylko ono gwarantuje powodzenie kuracji. Leczenie odbywa się w znieczuleniu miejscowym i należy do inwazyjnych metod terapii. Jego skomplikowanie polega głównie na złożonej anatomii kanałów zębowych, gdyż każdy z nich może posiadać inny, rozbudowany system kanałów, często o skomplikowanej strukturze. Standardem we współczesnym leczeniu kanałowym jest wykorzystanie diagnostyki radiologicznej oraz leczenie zębów w dużym powiększeniu pod mikroskopem, co wpływa znacząco na czas trwania całego procesu.

Oferujemy prywatne leczenie kanałowe, dzięki czemu szybko znajdziesz ulgę w bólu. Korzystamy z najnowszych technologii, aby uzyskać skuteczne rezultaty w leczeniu endodontycznym.

DLACZEGO LECZENIE POD MIKROSKOPEM?

Mikroskop stomatologiczny pozwala na powiększenie obserwowanego pola nawet 20-krotnie dzięki temu możemy przeprowadzić dowolny zabieg stomatologiczny z dużą dokładnością. Szczególnie istotne jest to podczas leczenia kanałowego (endodontycznego) gdzie kanały nie są widoczne “gołym okiem” a dentysta bez odpowiedniego sprzętu leczy na “wyczucie”.

PRECYZJA

Doświadczenie, spokój i pewność naszego doktora Huberta Jaszewskiego w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększa szanse na sukces w przypadkach trudnych lub wręcz niemożliwych do wyleczenia bez odpowiedniego sprzętu i precyzji.

KOMFORT LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

Skuteczne leczenie endodontyczne powinno być przeprowadzone z użyciem koferdamu tzw. silikonowej gumy, która izoluję ząb. Zapewnia to komfort leczenia samego pacjenta oraz dentysty. Dzięki temu do zęba w trakcie leczenia nie dostaje się ślina oraz żadne, silne środki chemiczne służące do płukania kanałów nie dostaną się do ust pacjenta oraz zapobiega połknięciu narzędzi endodontycznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wykonywane w pozycji leżącej pacjenta.

STANDARDY NOWOCZESNEJ ENDODONCJI

W ramach nowoczesnej, skutecznej i przewidywalnej endodoncji mikroskop stał się niezbędnym narzędziem. Zakończenie leczenia sukcesem jest możliwe poprzez prawidłowe oczyszczenie kanałów korzeniowych z resztek miazgi i bakterii. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w leczonym zębie oraz dokładnie wyczyścić nawet te niedrożne bądź zakrzywione.

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma zazwyczaj korzystne rokowanie. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia.

ILE KANAŁÓW MOŻE MIEĆ MÓJ ZĄB?

Liczba kanałów zależy od rodzaju zęba oraz uwarunkowań osobniczych. Podane poniżej liczby kanałów są statystycznie najczęstsze. I tak:

Stosunkowo proste w leczeniu są wszystkie jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki, gdyż są to zęby jednokanałowe.

Trudniejsze w leczeniu są górne czwórki i piątki ze względu na obecność dwóch kanałów, które bywają bardzo cienkie. Dostęp do tych zębów jest jednak wciąż bardzo dobry, co znacząco ułatwia leczenie.

Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest leczenie zębów trzonowych. Zęby te mają najczęściej trzy kanały, z których dwa zwykle są bardzo cienkie i często mają nietypowy przebieg. Pierwsze zęby trzonowe, czyli szóstki, często mają dodatkowy czwarty kanał. Z kolei trzecie zęby trzonowe, czyli ósemki lub zęby mądrości słyną z bardzo nieregularnej budowy anatomicznej. Do tego dochodzi bardzo utrudniony dostęp do tych zębów, dlatego ósemki leczy się kanałowo bardzo rzadko, a częściej się je usuwa.

Nasz sprzęt

Dlaczego leczenie kanałowe Radom z wykorzystaniem mikroskopu jest tak istotne?

W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy sprzęt stomatologiczny do wykonania skutecznego leczenia endodontycznego: mikroskop zabiegowy ZUMAX, nowoczesny endometr i mikrosilnik renomowanej firmy VDW, zestaw do wypełniania kanałów metodą ciepłej gutaperki Woodpecker, skuteczne pilniki NiTi do mechanicznego opracowania kanałów, oraz RTG z radiowizjografią do oceny korzeni zęba przed, w trakcie i po leczeniu.

Korzyści z przeprowadzonego leczenia kanałowego

Dlaczego leczenie pod mikroskopem to oszczędność bólu, czasu i pieniędzy.

Leczenie kanałowe może być wygodnym, zachowawczym i skutecznym sposobem uniknięcia utraty zęba dotkniętego zaawansowaną próchnicą lub urazem. Ekstrakcja zęba pozostawia lukę w jamie ustnej, która może wpływać na wygląd, żucie, a nawet zdolność mówienia. Jeśli chcesz wypełnić lukę, będzie to wymagało implantu lub mostu, który zwykle ma wysoką cenę.

      Endodoncja może uratować Twoje naturalne zęby!

Leczenie kanałowe Centrum Medyczne Michałów

Leczenie kanałowe w Centrum Medycznym Michałów w Radomiu wykonywane jest przez wykwalifikowany zespół specjalistów i składa się z kilku kroków. Pierwszym z nich jest usunięcie martwej lub żywej miazgi. Następnie opracowuje się kanał zębowy dokładnie go oczyszczając i poszerzając, co pomaga w późniejszym jego wypełnieniu. Jest to konieczne, aby odpowiednio zabezpieczyć głębokie struktury zęba przed przedostaniem się bakterii i zarazków z jamy ustnej. Wypełnienie zęba pełni także funkcje estetyczne oraz zapobiega jego złamaniu. Należy mieć na uwadze, iż w wyniku redukcji tkanek twardych zęba w trakcie leczenia kanałowego i utraty wytrzymałości mechanicznej, może dojść do jego złamania. Aby tego uniknąć, stosuje się wkłady z włókna szklanego.

Zakres leczenia kanałowego pod mikroskopem obejmuje m.in.:

 • pierwotne leczenie kanałów,
 • usuwanie złamanych narzędzi,
 • leczenie kanałowe w wieku rozwojowym,
 • powtórne leczenie kanałowe, czyli tzw. re-endo jeśli dolegliwości bólowe nie ustają lub jeśli mamy do czynienia z przewlekłym stanem zapalnym.

Pamiętajmy, że nieleczona infekcja zęba może prowadzić do różnego rodzaju powikłań, a w niektórych, skrajnych przypadkach, do jego usunięcia, dlatego nie zwlekajmy i skontaktujmy się z naszą kliniką. Uzyskają w niej Państwo pomoc w dziedzinie profilaktyki oraz leczenia zachowawczego, ale także z zakresu protetyki oraz stomatologii dziecięcej.