W dzisiejszych czasach stomatologia oferuje wiele różnych zabiegów, które pomagają utrzymać zdrowie i piękny wygląd zębów. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej klinice jest leczenie kanałowe. Jest popularne z kilku powodów, pozwala na uratowanie zęba, który inaczej musiałby być usunięty. Co więcej, jest skuteczne w przypadku wielu rodzajów problemów z zębami, a do tego bywa uznawane za stosunkowo bezpieczne. Czeka Cię leczenie kanałowe i szukasz nowoczesnego gabinetu stomatologicznego, który zaoferuje Ci usługi najwyższej jakości? Jesteś w najlepszym miejscu!

Leczenie kanałowe Przysucha – wszystko, co musisz o nim wiedzieć!

Leczenie kanałowe to jeden z najważniejszych zabiegów, które przeprowadza się w gabinecie stomatologicznym. Jest to procedura, która umożliwia ocalenie zęba przed usunięciem w przypadku uszkodzenia miazgi (miękkiej tkanki znajdującej się wewnątrz zęba) lub zakażenia kanałów korzeniowych. Bez leczenia kanałowego ząb zakażony lub uszkodzony może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak infekcje, zapalenia lub utrata zęba. Leczenie kanałowe jest zwykle wykonywane w kilku etapach, w trakcie których lekarz stomatolog usuwa uszkodzoną miazgę, oczyszcza kanały korzeniowe z zanieczyszczeń i bakterii, a następnie wypełnia kanały specjalnym wypełniaczem, aby zapobiec ponownemu zakażeniu. Choć leczenie kanałowe może wydawać się skomplikowane i bolesne, dzięki nowoczesnym technikom i narzędziom, takim jak mikroskop operacyjny, jest ono dzisiaj bardziej precyzyjne i skuteczne niż kiedykolwiek wcześniej.

 Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

 • leczenie kanałowe (endodontyczne) z użyciem mikroskopu zabiegowego
 • leczenie pierwotne kanałów w przypadku zapalenia lub martwicy miazgi
 • powtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo w przypadku utrzymujących się dolegliwości bólowych, przewlekłego stanu zapalnego kości, przed planowanymi pracami protetycznymi
 • leczenie zębów z trudną anatomią systemu kanałowego
 • wypełnianie resorpcji materiałem MTA
 • usuwanie złamanych narzędzi
 • leczenie kanałowe zębów w wieku rozwojowym z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia
 • diagnostyka pęknięć zęba i korzeni
 • odnalezienie ujść kanałów dodatkowych
 • usunięcie wkładów z włókna szklanego oraz twardego cementu
 • udrożnienie kanałów zobliterowanych
 • leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem zarówno dzieci jak i młodzieży

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Przysucha – stawiamy na nowoczesność

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest to zaawansowana metoda endodoncji, która pozwala na precyzyjne usunięcie zainfekowanej tkanki z kanału korzeniowego z zastosowaniem specjalistycznego mikroskopu. Procedura ta jest wykonywana przez endodontę, specjalistę w dziedzinie leczenia kanałowego. Dentysta ten korzysta z mikroskopu, który umożliwia powiększenie obrazu do 20-40 razy. Dzięki temu zwiększonej precyzji i dokładności, endodonta jest w stanie dokładnie ocenić i oczyścić kanały korzeniowe z bakterii, toksyn i tkanki martwej. Podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem, endodonta najpierw znieczula pacjenta. Następnie wykonuje nacięcie w koronie zęba, aby uzyskać dostęp do kanału korzeniowego. Za pomocą mikroskopu i specjalistycznego sprzętu precyzyjnie usuwa tkankę martwą, bakterie i pozostałości po wypełnieniach kanału korzeniowego. Kolejnym etapem leczenia kanałowego pod mikroskopem jest dokładne opracowanie kanałów korzeniowych. Dentysta używa specjalistycznych narzędzi i preparatów chemicznych, aby dokładnie opracować kanały i zapewnić im maksymalne oczyszczenie. Następnie kanały są płukane, aby usunąć pozostałości po opracowaniu. Po opracowaniu kanałów, lekarz wypełnia je specjalnym materiałem w celu zapobieżeniu ponownego zakażenia. Wypełnienie kanałów jest dokładnie sprawdzane za pomocą mikroskopu, aby upewnić się, że są one wypełnione w całości i że nie ma żadnych niedoskonałości.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest bardzo precyzyjną i skuteczną metodą leczenia zębów z uszkodzonymi lub zainfekowanymi kanałami korzeniowymi. Dzięki temu, że endodonta może dokładnie ocenić i oczyścić kanały korzeniowe z zastosowaniem mikroskopu, pacjenci mogą liczyć na uzyskanie maksymalnych korzyści z leczenia kanałowego i szybki powrót do zdrowia jamy ustnej. Przekonaj się o tym osobiście i skontaktuj się naszymi specjalistami!

Oferujemy prywatne leczenie kanałowe, dzięki czemu szybko znajdziesz ulgę w bólu. Korzystamy z najnowszych technologii, aby uzyskać skuteczne rezultaty w leczeniu endodontycznym.

DLACZEGO LECZENIE POD MIKROSKOPEM?

Mikroskop stomatologiczny pozwala na powiększenie obserwowanego pola nawet 20-krotnie dzięki temu możemy przeprowadzić dowolny zabieg stomatologiczny z dużą dokładnością. Szczególnie istotne jest to podczas leczenia kanałowego (endodontycznego) gdzie kanały nie są widoczne “gołym okiem” a dentysta bez odpowiedniego sprzętu leczy na “wyczucie”.

PRECYZJA

Doświadczenie, spokój i pewność naszego doktora Huberta Jaszewskiego w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększa szanse na sukces w przypadkach trudnych lub wręcz niemożliwych do wyleczenia bez odpowiedniego sprzętu i precyzji.

KOMFORT LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

Skuteczne leczenie endodontyczne powinno być przeprowadzone z użyciem koferdamu tzw. silikonowej gumy, która izoluję ząb. Zapewnia to komfort leczenia samego pacjenta oraz dentysty. Dzięki temu do zęba w trakcie leczenia nie dostaje się ślina oraz żadne, silne środki chemiczne służące do płukania kanałów nie dostaną się do ust pacjenta oraz zapobiega połknięciu narzędzi endodontycznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wykonywane w pozycji leżącej pacjenta.

STANDARDY NOWOCZESNEJ ENDODONCJI

W ramach nowoczesnej, skutecznej i przewidywalnej endodoncji mikroskop stał się niezbędnym narzędziem. Zakończenie leczenia sukcesem jest możliwe poprzez prawidłowe oczyszczenie kanałów korzeniowych z resztek miazgi i bakterii. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w leczonym zębie oraz dokładnie wyczyścić nawet te niedrożne bądź zakrzywione.

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma zazwyczaj korzystne rokowanie. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia.

ILE KANAŁÓW MOŻE MIEĆ MÓJ ZĄB?

Liczba kanałów zależy od rodzaju zęba oraz uwarunkowań osobniczych. Podane poniżej liczby kanałów są statystycznie najczęstsze. I tak:

Stosunkowo proste w leczeniu są wszystkie jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki, gdyż są to zęby jednokanałowe.

Trudniejsze w leczeniu są górne czwórki i piątki ze względu na obecność dwóch kanałów, które bywają bardzo cienkie. Dostęp do tych zębów jest jednak wciąż bardzo dobry, co znacząco ułatwia leczenie.

Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest leczenie zębów trzonowych. Zęby te mają najczęściej trzy kanały, z których dwa zwykle są bardzo cienkie i często mają nietypowy przebieg. Pierwsze zęby trzonowe, czyli szóstki, często mają dodatkowy czwarty kanał. Z kolei trzecie zęby trzonowe, czyli ósemki lub zęby mądrości słyną z bardzo nieregularnej budowy anatomicznej. Do tego dochodzi bardzo utrudniony dostęp do tych zębów, dlatego ósemki leczy się kanałowo bardzo rzadko, a częściej się je usuwa.

Nasz sprzęt

Dlaczego leczenie kanałowe Przysucha z wykorzystaniem mikroskopu jest tak istotne?

W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy sprzęt stomatologiczny do wykonania skutecznego leczenia endodontycznego: mikroskop zabiegowy ZUMAX, nowoczesny endometr i mikrosilnik renomowanej firmy VDW, zestaw do wypełniania kanałów metodą ciepłej gutaperki Woodpecker, skuteczne pilniki NiTi do mechanicznego opracowania kanałów, oraz RTG z radiowizjografią do oceny korzeni zęba przed, w trakcie i po leczeniu.

Korzyści z przeprowadzonego leczenia kanałowego

Dlaczego leczenie pod mikroskopem to oszczędność bólu, czasu i pieniędzy.

Leczenie kanałowe może być wygodnym, zachowawczym i skutecznym sposobem uniknięcia utraty zęba dotkniętego zaawansowaną próchnicą lub urazem. Ekstrakcja zęba pozostawia lukę w jamie ustnej, która może wpływać na wygląd, żucie, a nawet zdolność mówienia. Jeśli chcesz wypełnić lukę, będzie to wymagało implantu lub mostu, który zwykle ma wysoką cenę.