Aby cieszyć się zdrowiem oraz pięknym uśmiechem, konieczne są regularne wizyty u dentysty. W ich trakcie specjalista przeprowadza różnorodne procedury, które mają na celu utrzymanie zdrowia zębów, dziąseł i całej jamy ustnej. Usługi  te różnią się między sobą w zależności od potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszej klinice jest leczenie kanałowe. Dowiedz się więcej na jego temat oraz sprawdź, dlaczego warto powierzyć zdrowie swojej jamy ustnej właśnie naszej klinice!

Leczenie kanałowe Pionki – co musisz wiedzieć?

Leczenie kanałowe jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów stomatologicznych na całym świecie. Jest to procedura, która ma na celu leczenie chorób miazgi zęba i utrzymanie zdrowia zęba, a także zapobieganie powikłaniom związanych z zakażeniem miazgi. Chociaż leczenie kanałowe kojarzone jest często z bólem i nieprzyjemnymi doświadczeniami, to w rzeczywistości jest to bardzo skuteczna i bezpieczna procedura. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi w technologii stomatologicznej, jest ono coraz bardziej precyzyjne i bardziej komfortowe dla pacjentów. Co więcej, decydując się na skorzystanie z naszej oferty nie musisz obawiać się bólu czy dyskomfortu. Naszym priorytetem jest zadowolenie klientów, dlaczego robimy wszystko, aby pobyt w klinice był dla nich komfortowy. Po nałożeniu miejscowego znieczulenia, większość pacjentów nie odczuwa żadnego bólu i może spokojnie przetrwać cały zabieg. Troszczymy się o naszych pacjentów także po samym zabiegu, kiedy to często w jamie ustnej pojawia się stan zapalny wokół zęba. W tym celu dentysta może przepisać leki przeciwbólowe lub przeciwzapalne, aby złagodzić dyskomfort po zabiegu. Pamiętaj, że leczenie kanałowe jest niezbędne w przypadku choroby miazgi zęba, a zaniedbanie tego problemu może prowadzić do poważnych komplikacji zdrowotnych. Dlatego, jeśli odczuwasz jakiekolwiek objawy, takie jak ból zęba, obrzęk lub zaczerwienienie, należy niezwłocznie udać się do stomatologa, który podejmie odpowiednie kroki w celu ustalenia przyczyny problemu i zaproponuje odpowiednie leczenie, w tym leczenie kanałowe, jeśli jest to konieczne.

 Zajmujemy się takimi zagadnieniami jak:

  • leczenie kanałowe (endodontyczne) z użyciem mikroskopu zabiegowego
  • leczenie pierwotne kanałów w przypadku zapalenia lub martwicy miazgi
  • powtórne leczenie kanałowe tzw. re-endo w przypadku utrzymujących się dolegliwości bólowych, przewlekłego stanu zapalnego kości, przed planowanymi pracami protetycznymi
  • leczenie zębów z trudną anatomią systemu kanałowego
  • wypełnianie resorpcji materiałem MTA
  • usuwanie złamanych narzędzi
  • leczenie kanałowe zębów w wieku rozwojowym z nieuformowanym wierzchołkiem korzenia
  • diagnostyka pęknięć zęba i korzeni
  • odnalezienie ujść kanałów dodatkowych
  • usunięcie wkładów z włókna szklanego oraz twardego cementu
  • udrożnienie kanałów zobliterowanych
  • leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem zarówno dzieci jak i młodzieży

Leczenie kanałowe pod mikroskopem Pionki – na czym polega?

Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu to technologia, która umożliwia powiększenie obrazu leczonego zęba od 6 do 25 razy za pomocą mikroskopu operacyjnego. Dzięki temu stomatolog ma lepszy wgląd do komory zęba, korzeni i kanałów korzeniowych, które są niewidoczne gołym okiem, co pozwala na bardziej precyzyjne leczenie. Zabieg pod mikroskopem zmniejsza ryzyko ponownej infekcji kanałów zęba podczas długiego procesu leczenia. Mikroskop umożliwia też dokładne oświetlenie pola zabiegu, co ułatwia stomatologowi wykonanie skomplikowanych procedur. Podczas zabiegu, mikroskop znajduje się blisko głowy pacjenta i jest regulowany przez specjalny wysięgnik. Mikroskopowe leczenie kanałowe ma wiele zalet. Przede wszystkim, użycie mikroskopu umożliwia dokładniejsze zobaczenie obszaru leczonego zęba, co pozwala stomatologowi na bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Dzięki temu leczenie może być skuteczniejsze i mniej inwazyjne. Mikroskop pozwala także na zidentyfikowanie i usunięcie bardziej ukrytych i trudno dostępnych zanieczyszczeń, bakterii i martwej tkanki w kanałach zęba, co minimalizuje ryzyko reinfekcji i przyspiesza proces gojenia. Mikroskopowe leczenie kanałowe może zwiększyć komfort pacjenta podczas zabiegu. Dzięki precyzyjnemu i skutecznemu leczeniu, pacjent może doświadczyć mniej bólu i dyskomfortu, a także krótszy czas trwania leczenia.

Oferujemy prywatne leczenie kanałowe, dzięki czemu szybko znajdziesz ulgę w bólu. Korzystamy z najnowszych technologii, aby uzyskać skuteczne rezultaty w leczeniu endodontycznym.

DLACZEGO LECZENIE POD MIKROSKOPEM?

Mikroskop stomatologiczny pozwala na powiększenie obserwowanego pola nawet 20-krotnie dzięki temu możemy przeprowadzić dowolny zabieg stomatologiczny z dużą dokładnością. Szczególnie istotne jest to podczas leczenia kanałowego (endodontycznego) gdzie kanały nie są widoczne “gołym okiem” a dentysta bez odpowiedniego sprzętu leczy na “wyczucie”.

PRECYZJA

Doświadczenie, spokój i pewność naszego doktora Huberta Jaszewskiego w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami zwiększa szanse na sukces w przypadkach trudnych lub wręcz niemożliwych do wyleczenia bez odpowiedniego sprzętu i precyzji.

KOMFORT LECZENIA ENDODONTYCZNEGO

Skuteczne leczenie endodontyczne powinno być przeprowadzone z użyciem koferdamu tzw. silikonowej gumy, która izoluję ząb. Zapewnia to komfort leczenia samego pacjenta oraz dentysty. Dzięki temu do zęba w trakcie leczenia nie dostaje się ślina oraz żadne, silne środki chemiczne służące do płukania kanałów nie dostaną się do ust pacjenta oraz zapobiega połknięciu narzędzi endodontycznych.

Leczenie kanałowe pod mikroskopem jest wykonywane w pozycji leżącej pacjenta.

STANDARDY NOWOCZESNEJ ENDODONCJI

W ramach nowoczesnej, skutecznej i przewidywalnej endodoncji mikroskop stał się niezbędnym narzędziem. Zakończenie leczenia sukcesem jest możliwe poprzez prawidłowe oczyszczenie kanałów korzeniowych z resztek miazgi i bakterii. Mikroskop pozwala zlokalizować wszystkie kanały w leczonym zębie oraz dokładnie wyczyścić nawet te niedrożne bądź zakrzywione.

Prawidłowo wyleczony ząb pozostaje w jamie ustnej bardzo długo i nie daje żadnych objawów niepożądanych. Ząb nawet z dużymi zmianami okołowierzchołkowymi ma zazwyczaj korzystne rokowanie. Efekt leczenia w postaci cofających się zmian widać na zdjęciu RTG już po pół roku od zakończenia leczenia.

ILE KANAŁÓW MOŻE MIEĆ MÓJ ZĄB?

Liczba kanałów zależy od rodzaju zęba oraz uwarunkowań osobniczych. Podane poniżej liczby kanałów są statystycznie najczęstsze. I tak:

Stosunkowo proste w leczeniu są wszystkie jedynki, dwójki i trójki oraz dolne czwórki i piątki, gdyż są to zęby jednokanałowe.

Trudniejsze w leczeniu są górne czwórki i piątki ze względu na obecność dwóch kanałów, które bywają bardzo cienkie. Dostęp do tych zębów jest jednak wciąż bardzo dobry, co znacząco ułatwia leczenie.

Najtrudniejsze i najbardziej czasochłonne jest leczenie zębów trzonowych. Zęby te mają najczęściej trzy kanały, z których dwa zwykle są bardzo cienkie i często mają nietypowy przebieg. Pierwsze zęby trzonowe, czyli szóstki, często mają dodatkowy czwarty kanał. Z kolei trzecie zęby trzonowe, czyli ósemki lub zęby mądrości słyną z bardzo nieregularnej budowy anatomicznej. Do tego dochodzi bardzo utrudniony dostęp do tych zębów, dlatego ósemki leczy się kanałowo bardzo rzadko, a częściej się je usuwa.

Nasz sprzęt

Dlaczego leczenie kanałowe Pionki z wykorzystaniem mikroskopu jest tak istotne?

W naszym gabinecie wykorzystujemy najnowszy sprzęt stomatologiczny do wykonania skutecznego leczenia endodontycznego: mikroskop zabiegowy ZUMAX, nowoczesny endometr i mikrosilnik renomowanej firmy VDW, zestaw do wypełniania kanałów metodą ciepłej gutaperki Woodpecker, skuteczne pilniki NiTi do mechanicznego opracowania kanałów, oraz RTG z radiowizjografią do oceny korzeni zęba przed, w trakcie i po leczeniu.

Korzyści z przeprowadzonego leczenia kanałowego

Dlaczego leczenie pod mikroskopem to oszczędność bólu, czasu i pieniędzy.

Leczenie kanałowe może być wygodnym, zachowawczym i skutecznym sposobem uniknięcia utraty zęba dotkniętego zaawansowaną próchnicą lub urazem. Ekstrakcja zęba pozostawia lukę w jamie ustnej, która może wpływać na wygląd, żucie, a nawet zdolność mówienia. Jeśli chcesz wypełnić lukę, będzie to wymagało implantu lub mostu, który zwykle ma wysoką cenę.